Az oktatás jobb agyféltekés rajzolás módszerével történik. A módszer az 1970-es években Betty Edwards (diplomás rajztanár, művész, kutató) által kidolgozott rajzoktatási módszer, amely figyelembe veszi az agy különböző területeinek (jobb és bal agyfélteke) működését. Ez azt jelenti, hogy több mint 50 éves múltra tekint vissza ez a módszer.
A módszer lényege, hogy a bal agyféltekénkkel jellemzően verbális, elemző gondolkodást végzünk, míg a vizuális, észlelő gondolkodásunk a jobb agyféltekéhez kötődik.
Ahhoz, hogy azt rajzoljuk le amit látunk, a jobb agyféltekénket is aktivizálnunk kell, amit a látásmód elsajátításával rövid idő alatt elérhetünk, és ezáltal a megfigyelőképességünk jelentősen fejlődik, tehát a jobb agyféltekés módszer
a rajztechnikák mellett egy új látásmódot is tanít!
Azt valljuk, hogy aki tud kézírással írni, az meg tud tanulni rajzolni, a látásmód elsajátítása mellett. A módszerrel 4-5 napos tanfolyam után jelentős fejlődés látható a kezdeti és a záró rajz között.
Nem. 4-5 nap arra elengedő, hogy megtanuljuk a látásmódot, és elsajátítsunk néhány rajztechnikát!
De:
A jobb agyféltekés rajzolás egy olyan módszer, amely a rajztechnikák elsajátítása mellett egy látásmódot is tanít, ami fejleszti a megfigyelőképességet, és a koncentrációt. Bárki képes ezzel a módszerrel megtanulni rajzolni, aki tud kézírással írni.